Časté otázky

Ako dlho trvá montáž stavebnice?

Oficiálny čas montáže pre naše stavebnice je približne 500 hodín. Hoci sa toto číslo zdá byť optimistické, je pravdou, že zodpovedá skutočným priemerným aktuálnym časom potrebným na stavbu. Pri montovaní našich stavebníc jednoducho len spájate diely dohromady, vŕtate a nitujete – jednotlivé diely sú vyrobené už v továrni.

Na rozdiel od väčšiny stavebníc na trhu, naše stavebnice sú navrhnuté tak, aby ich zvládol priemerne zručný človek. To znamená, že prirodzená jednoduchosť konštrukcie stavbu veľmi uľahčuje. Napríklad žiadne formy ani prípravky na montáž lietadla nie sú potrebné – iba pracovný stôl znivelovaný do roviny. Taktiež, naše stavebnice sú dodávané s kompletnými plánmi lietadla a nie iba s inštrukciami k montáži. Dospeli sme k názoru, že jednoduché a pritom najdôležitejšie faktory ovplyvňujúce dobu stavby sú zdravý rozum a základná schopnosť pracovať s technickými plánmi a inštrukciami - nie technické zručnosti, nástroje alebo skúsenosti.

Čo je najobtiažnejšie pri montáži stavebnice?

Zistíte, že najobtiažnejšie je začať. Aj keď viete, že nebudete potrebovať špeciálne zručnosti a nástroje, vedieť ako a kde začať je pravdepodobne najväčšou výzvou ktorej budete čeliť a asi budete mať sprvu pocit, že projekt nezvládnete. Ale keď už raz vyvŕtate prvú dieru a uvedomíte si, že pracujete len na malej súčasti lietadla, všetko začne pekne do seba zapadať – doslovne. Nasledovné je aktuálna citácia prvo- stavebníka, ktorý naberal dlho odvahu začať: „ Nakoniec som sa zbavil trémy a jednoducho som začal montovať. Skvelý projekt!“

Chrbticou každej stavebnice sú detailné plány a manuály. V týchto plánoch a ilustrovaných montážnych manuáloch, ktoré sa dodávajú s kompletnou stavebnicou – je krok za krokom detailne zdokumentovaný celý postup.

Plány a manuály sú pravidelne revidované, aby obsiahli všetky zmeny, aby presnejšie a jednoduchšie popísali inštrukcie pre uľahčenie práce. Technická podpora pre stavebníkov: naše online internetové stránky obsahujú najnovšie revízie, zoznam stavebníkov s emailovými adresami, fórum stavebníkov, tipy a rady pre stavebníkov a mnoho ďalších užitočných vecí.

Môžem si postaviť lietadlo v mojej garáži?

Áno, väčšina stavebníkov montuje všetky sekcie lietadla v jednomiestnej garáži alebo v dielni v suteréne. Počas stavby pracujete na malých modulárnych sekciách – krídlo, chvostová sekcia, zadná časť trupu. Všetko čo naozaj potrebujete vo vašej dielni je veľký rovný pracovný stôl. Akonáhle sú všetky sekcie skompletované, väčšina stavebníkov dáva dohromady lietadlo v hangári, kde ho aj pripravia na prvý let.

Aké špeciálne zručnosti alebo nástroje potrebujem aby som dal stavebnicu dohromady?

Naša stavebnica bola starostlivo vyvinutá tak, že nevyžaduje žiadne zvláštne zručnosti alebo nástroje. Naša filozofia je zabezpečiť pre stavebníka všetky komponenty tak pripravené, že nevyžadujú žiadne špeciálne zručnosti alebo nástroje. Napríklad, nosníky krídel (v ktorých sú použité konvenčné pevné nity) sú kompletne zostavené v továrni a sú dodávané v stavebnici pripravené k okamžitej montáži. To znamená, že neminiete majetok na nákup špeciálneho náradia alebo nestrávite množstvo času učením sa nových zručností.

Potrebujem pilotný preukaz na lietanie na tomto lietadle?

Áno, potrebujete preukaz vydaný Slovenskou Federáciou Ultraľahkého lietania (SFUL), alebo preukaz súkromného pilota vydaný Leteckým úradom Slovenskej republiky (LÚ SR). Tieto lietadlá sa prevádzkujú štandardným spôsobom ako akékoľvek iné. Zenairy boli navrhnuté pre športových a rekreačných pilotov, čo znamená pre rekreačné „víkendové“ lietanie a nevyžadujú profesionálne pilotovanie, alebo montážno-technické zručnosti na postavenie.

Kontaktujte nás

Airpal, s.r.o.

autorizovaný zástupca ZENAIR
pre strednú Európu

Autorizovaný zástupca Zenair

+421 948 530 792

info.airpal@gmail.com

Pre viac informácií o lietadlách Zenair navštívte

www.airpal.eu

Zenair autorized delarer